Matrac "GARDIAN"

Matrac "GARDIAN": (rozmer 200x90x14)

Jadro matraca: vysokoelastická komfortná pena s objemovou hmotnosťou 40 kg/m3, odpor proti stlačeniu 3,6 kPa z druhej strany spojená s termoaktívmou penou Visco s objemovou hmotnosťou 50 (65)kg/m3 a hrúbkou 4cm, matrac z jednej strany je narezaný tak, aby spĺňal antidekubitný efekt pomocou vysokoelastickej peny a z druhej strany je antidekubitný efekt dosiahnutý penou Visco, ktorá sa pod tlakom a teplom klienta prispôsobuje krivkám tela, okraje sú posilnené hranolom z tvrdenej peny, čím sa zvyšuje komfort pre klienta, personálu pri polohovaní, sedení, vstávaní z lôžka.

Použitie: vysoko kvalitný matrac obojstranne antidekubitný pre klientov s hmotnosťou do 140 kg, výborne spĺňa komfort a hygienu spania. Takto riešený matrac odľahčuje tlakové body v mieste dotyku a preto je vhodný pre dlhodobo ležiacich klientov s nízkym a stredným rizikom vzniku preležanín - dekubitov.

Poťah: zdravotný poťah 155 g/m2, paropriepustný, nevyvoláva potenie, elastický v priečnom aj v pozdĺžnom smere, antibakteriálny a antialergický, odolný voči tekutinám, možnosť dezinfekcie, prateľný do 95°C, spĺňa požiarnu triedu Crib5.

Dodávateľ si vyhradzuje právo zmeny v technických parametroch vzhľadom na výrobnú sortimentnú ponuku, pred objednaním vhodné konzultovať s dodávateľom poťah, typ a rozmer matraca. Možnosť objednania ľubovoľných neštandardných rozmerov.